Dziś jest niedziela, 18 marzec 2018. Imieniny: Cyryla, Edwarda
A- A A+
Jesteś tutaj:

Gospodarka

Powiat lubiński, jest zasobny w złoża surowców mineralnych takich jak rudy miedzi, węgiel brunatny, anhydryty, kruszywa naturalne, surowce ceramiczne i inne. Jednak podstawą rozwoju gospodarczego jest eksploatacja rud miedzi. W Lubinie ma swoją siedzibę Zarząd KGHM „Polska Miedź”. Ta górnicza spółka jest potentatem w produkcji miedzi i srebra na świecie. Jej dynamiczny rozwój doprowadził do przekształcenia gospodarki regionu w oparciu najnowsze technologie. Poza przemysłem miedziowym na terenie powiatu funkcjonują zakłady przemysłu odzieżowego, energetycznego, transportu i budownictwa oraz wiele mniejszych firm z zakresu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.

Przemysł

Przemysł
Na terenie powiatu znajduje się grupa kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A., jedna z największych firm w kraju, będąca piątym na świecie i największym w Europie producentem miedzi oraz srebra.

Rolnictwo

Rolnictwo
Udział użytków rolnych w ogólnej powierzchni Powiatu Lubińskiego wynosi około 41000 hektarów, to jest 57,5%. W skali województwa dolnośląskiego daje 3,6% wszystkich użytków rolnych.

Lasy

Lasy
Lasy są najbardziej naturalną, od wieków nierozerwalnie związaną z krajobrazem Polski formacją przyrodniczą. Las jest najlepiej zorganizowanym typem roślinności w naszej strefie klimatycznej. Zbiorowiska leśne doskonale odzwierciedlają ekologiczny potencjał środowiska fizyczno-geograficznego.